çıplakmı değilmi?

aslında bu bir bebek bloğuydu..zamanla ertu büyüdükçe çocuk bloğuna dönüşüyor..aradada annenin tepesi atıyor ve içeriğin çok dışınada çıkıyor... ama bu haber yenir yutulur şey değil doğrusu.yılbaşının ilk faciası olarak duyulan 7 öğrencinin karbonmonoksit gazından zehirlendiği haberi. olay bir facia.. doğalgaz şirketinin sorumluluğu nerede biter, bundan sorumlu olan kişi/kurum kim bilmiyorum. benim anlayamadığım nasıl olurda doğalgaz şirketinin müdürü kendi özelleştirme sürecindeki şirketini kurtarmak için (!) "gençler yarı çıplaktı" diye bir açıklama yapar? buradan bakabilirsiniz. anlayamıyorum anlamak istemiyorum bu zihniyeti. o müdür bugün istifa etmiş.  herkes tepkili.. müdür çark etmiş. sözlerim çarpıtıldı demiş vs.vs.

zaten karamsarım dahada karamsar oluyorum. bu zihniyetle nereye kadar gidecek? gençler çıplak falan değilmiş, günlük normal kıyafetleriyle bulunmuşlar.. kapıyı açan çilingirden, olay yerine gelen ilk polis ekibindekilere kadar herkes şahit...

 iyide kardeşim gençler çıplak olsaydı, bu onların ölümüyle ilgili hangi gerçeği değiştirirdi ki? ne yani giyinikken karbonmonoksit zehirlenmesi olmaz mı? çocuklar çıplak olmasa ölmeyeceklermiydi? bu nasıl bir zihniyet böyle!

gerçi basındaki bazı çevrelere göre grubun kızlı erkekli olması başlı başına yanlış zaten. vakit gazetesinde haberin veriliş tarzı çok ilginç mesela.

anlayamıyorum işte..kızlı erkekli bir grup olunca ne oluyorki? orada sadece erkekler olsaydı, ne değişirdi sormadan edemiyorum mesela. öğrenciyken, bizde kalabalık gruplar halinde takılır, sabahlara kadar geyik yapardık. bunda ne sorun var anlayamıyorum.

gelde sinirlenme, gelde isyan etme.  oh olsun cezalarını buldular demedikleri kalmış bir. 

oğlumu nasıl bir ülke bekliyor böyle? yeni yıl yeni umutlar getirmeli ama, içim karardı benim. offfff

 

blogda hiç yazmak istememiştim ama yine içerik dışına çıkınca yazmak istedim. aslında aklıma gelenleri yazacağım bir blog açsam iyi olacak. böyle çok dağılıyor bloğumuz.

Gazze'de olanlardanda bahsetmeden geçmek istemedim. yeni bir yıla savaşla girdik yine. ırakta hiçbirşey düzelmemişken burnumuzun dibinde bebekler ve çocuklar ölüyor yine.Filistin Büyükelçiliği Müsteşarı Nabeel Alsarrajın basında çıkan bir röportajından alıntı: ''Saldırıların asıl nedeni el-fetih yada hamas değil. Asıl amaç, Filistin'i ve Filistin halkını yok etmek. Sivilleri, hastaneleri, camileri vuruyorlar. 3 aylık bebek el-Fetih mi yoksa Hamas mı? Bebeklerin, kadınların, sivil halkın suçu ne? Telefon şebekesini bombalıyorlar. Telefon, el-Fetih mi, Hamas mı? Alt yapımızı çökertmek istiyorlar. Yolları, köprüleri bombalıyorlar, yardım alamıyoruz. Neden dünya buna suskun kalıyor? Şunu vurgulamak istiyorum ki bizi bu topraklardan gönderemeyecekler, biz burada kalıcıyız. Onlar gidecekler.''

insanoğlu nezaman kardeşçe yaşamayı öğrenecek? büyükler toprakları paylaşamıyor diye, çocukların bebeklerin ölmesi neden? diyecek hiçbirşey yok. dünya bekle gör politikası uyguluyor ve elimiz kolumuz bağlı sanki. çok üzgünüm.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !