axess reklamı..

ertunun bloğu iyiden iyiye annenin bloğuna dönüşüyor galiba. hadi bunu yazmayayım dedim ama duramadım yok.

şu özgü namallı son axess reklamından bahsediyorum. nedir bu ya komikmi? mizahmı yoksa kara mizahmı? bana göre resmen kadınlara hakaret.

özgü namal bayıldığım bir oyuncu..trtdeki şaşıfelek çıkmazından, kurtlar vadisine kadar oynadığı her şeyi izlerim. duruşu tarzı şirinliği... neyse konu o değil zaten.

axessin özgü namallı reklamlarını başladığından beri çok hoş buluyordum. ama son reklam.... aslında son reklammı onuda bilmiyorum. geçenlerde eşimle tv seyretmeye kalkıştım ve onda gördüm. o günden beride sinir oluyorum.

reklam şu: genç çift anlaşamamaktadır ve evlilik terapistine giderler. kadın onu mutsuz eden,  kimine göre eften püften sayılacak(!), şeyleri sayar ...

bu noktada fikrimi belirtmeden geçemeyeceğim:eğer yatağa çorapla girilmesinden nefret ediyorsam, yatağa çoraplarıyla giren bir erkeğede uzun süre aşık olamam. bu farklıyız demektir. ilk başta büyük bir aşk olsada asla eskisi gibi kalmaz. hoşgörü tamam. ama benim kişisel sözlüğümde bu kabul edilemez birşeyse zamanla küçücük şey mide bulandıracaktır. bunu okadar itici bulmuyorsam, aşka bişey olmaz tabiki.

neyse reklama devam..kadın şikayetlerini sayarken adam "yeter burama kadar geldi" der. kızgınlık çizgisi başının üzerindedir. evlilik terapistimiz devreye girer ve "oranıza kadar değil, buranıza kadar gelsin, artık ek kartlarınızın limiti ayrı ayrıca vıdı vıdı vıdı bişeyler söyler. valla o anda genç çiftimizin mutlu olup, barışmalarını görünce reklamın neyi anlattığını bile unuttum kızgınlığımdan.

ne demek bu? ne kadar ayrı dünyaların insanı olursanız olun, ne kadar farklı olursanız olun limiti yüksek bir kredi kartı herşeyi çözer. ben bunu anladım reklamdan! para tüm ayıpları örter. zenginlik mutluluk getirir. vs. vs. vs. bu kadar basitmi yani? en kötüsü kadınlar bu kadar maddiyatçımı?

neyse özgü namalı hala çok seviyorum, dünya tatlısı bir kız ve yaşama karşı duruşunu, oktar kaynarcayla ilişkisindeki duruşunu ya herşeyini seviyorum işte. ama bu senaryaoda özgü namalı görmek istemezdim.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !